Dzianina, ale jaka?

 

Zajmując się dzisiaj w jakimkolwiek, choćby najmniejszym stopniu, krawiectwem, musimy zmierzyć się z bogatym asortymentem tkanin i dokonać odpowiedniego wyboru, zgodnie z rzeczą, którą chcemy uszyć. Poniżej postaram się zobrazować tę różnorodność, biorąc pod uwagę same dzianiny.

Dzianina idealna na…

materiał dresówka pętelkaDzianina pojedyncza, jak sama nazwa wskazuje, jest materiałem jednostronnym. Jeśli więc chcemy uszyć ubranie, które ma być dwustronne, musimy skorzystać z dzianiny podwójnej. Dzianina włóczkowa świetnie sprawdzi się przy szyciu swetrów. Dzianina dresówka drapana ma różne gramatury i jest świetnym materiałem na ciepłą bluzę lub spodnie – będzie świetnym zamiennikiem dla polaru, pełni dokładnie te same funkcje. Interesująca jest dzianina materiał dresówka pętelka, która jest stosunkowo grubszym materiałem, który na spodniej stronie ma coś przypominającego pętelki – stąd też wzięła się jej nazwa. Tkanina ta właściwie w ogóle nie ulega gnieceniu – możemy robić z nią co chcemy, ona pozostaje nieskazitelnie gładka. Świetnie nada się więc na spodnie dresowe, grubsze sukienki, bluzy czy czapki. Niewątpliwie dzięki różnorodności materiałów, nie tylko ich wzorów, ale też i rodzajów, każda osoba z krawieckim zacięciem jest w stanie w łatwy sposób sprawdzić się w nowej roli. Materiały w chwili obecnej dostępne są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, a tak właściwie na nawet na jedno kliknięcie, ponieważ większość z nich bez problemu zamówimy z dostawą do domu przez internet.

W dobie internetu wszystko stało się zdecydowanie łatwiejsze. Kroje możemy sobie wydrukować, materiały zamówić do domu, a uprzednio poczytać o nich, sprawdzając zastosowania, w których faktycznie się sprawdzą. Warto więc próbować swoich sił w krawiectwie, ponieważ może się okazać to naszą prawdziwą pasją.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda