Elewacja z płyt betonowych

Powiedzenie ” jak cię widzą tak cię malują ” ma zastosowanie w wielu przypadkach. Jest bardzo trafne w przypadku budownictwa każdego przeznaczenia. Elewacja jest wizytówką zamieszczoną na budynku. To pierwszy rzut oka na budynek określa nasze podejście do właściciela domu, biura lub instytucji. Producenci betonu opracowali system płyt elewacyjnych z betonu, które z powodzeniem są stosowane na mniejszych i większych budynkach. Oprócz walorów ochronnych posiadają one również charakter dekoracyjny.

Dekoracyjne elewacje z płyt betonowych

elewacyjne betonowe płyty dekoracyjneZnane od lat siła i właściwości chemiczne betonu w połączeniu z łatwością pozyskania surowców do jego wytworzenia skłoniły producentów do jeszcze szerszego wykorzystania tego materiału. Za betonem przemawia też aspekt ekonomiczny gdyż jest tani w produkcji. Te wszystkie argumenty sprawiły, że zaczęto produkcję płyt betonowych na elewacje. Elewacyjne betonowe płyty dekoracyjne powstają z mieszanek cementu, kruszyw, włókna szklanego i wody. Uzyskane z tych surowców płyty charakteryzują się wytrzymałością mechaniczną większą niż płyty kamienne. Są mrozoodporne, wodoodporne i ognioodporne. Dzięki swym właściwościom plastycznym z masy betonowej można formować dowolne wzory na licach płyt. Tylko od inwencji projektanta zależy jaki wzór się na niej znajdzie. Nowoczesne płyty elewacyjne wytwarza się w wersji eko. Mieszanka magnezowo – fosforowa sprzyja osiedlaniu się mikroskopijnych roślin, natomiast mieszanka z domieszką tlenku tytanu rozkłada szkodliwe tlenki azotu zawarte w powietrzu i zamienia w obojętne sole.

Korzyści płynące z wykorzystania płyt betonowych są ogromne. Przede wszystkim ich cena w połączeniu z właściwościami jest magnesem dla inwestora. Łatwość i szybkość montażu płyt na stelażu to także argument za ich użyciem. Kropką nad ” i ” za budowaniem elewacji z płyt betonowych jest ich dekoracyjność. Można je upodobnić do bardzo drogich płyt kamiennych lub nadać niepowtarzalny wzór, będący wizytówką tylko tego budynku na świecie. Niezależnie czy będzie to mały budynek czy ogromny biurowiec.