Etykiety termiczne i ich jakość

 

Na wielu produktach są etykiety, które nie sposób oderwać od nich. Oznacza to, że są bardzo trwałe i dobrze przyklejone do produktu. Jednak to nie kwestia kleju, a raczej tego, w jaki sposób etykieta jest przymocowana do niego. Stosuje się w tym przypadku etykiety termiczne, które zgrzewa się do materiału, z którego wykonane jest opakowanie. Oczywiście jeśli jest ono przystosowane do stosowania takich etykiet.

Etykiety termiczne na produktach

etykiety termiczne 100x150Taka etykieta wykonana jest z tworzywa sztucznego, które zawiera w sobie odrobinę bawełny, jako powłoki zabezpieczającej. Takie etykiety termiczne 100×150 stosowane są na wielu rodzajach opakowań, a nawet na ubraniach. Bardzo ciekawy jest sposób ich łączenia z materiałem, na którym mają być widoczne. Poprzez zgrzewanie etykieta topi się, wnikając głęboko w pory materiału, na który jest zgrzewana. Dzięki temu nie ma szans na to, że nasza etykieta opadnie lub wyblaknie. Poza tym opakowanie pozostaje całkowicie gładkie, gdyż w miejscu, w którym jest etykieta nie ma nawet najmniejszej wypukłości. Taka etykieta charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, która jest szacowana nawet na dwadzieścia pięć lat, co daje bardzo dobry wynik. Najczęściej stosuje się ją na ubraniach, po wewnętrznej stronie. Producenci w ten sposób oznaczają oryginalne produkty. Mowa tutaj o markach, które rozpozna każdy. Wiadomo, że etykieta na ubraniach musi być najwyższej jakości.

Wiadomo, że stosowanie takich etykiet jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Każdy, kto przymierza się do wprowadzenia ich w swoim produkcie musi jednak wiedzieć, że taka etykieta jest nieco droższa od zwykłej, na kleju. Jenak w tym przypadku płacimy za jakość, a na tym nie powinno się przecież oszczędzać. Również klient zauważy, że nawet opakowanie jest dobrej jakości.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi