Farby akrylowe wykorzystywane w technice decoupage

Bardzo modną techniką ozdabiania starych bądź nowych przedmiotów stała się od kilku lat metoda decoupage. Do tej techniki wykorzystywane są serwetki, materiały, słoiki, szkatułki i wiele innych rzeczy. Możemy je przyozdabiać także malowidłami z farb akrylowych do decoupage oraz innymi ciekawymi surowcami.

Wydajne i nie drogie farbki do decoupage

wydajne farby akrylowe do decoupageNajbardziej popularnymi materiałami  są wydajne farby akrylowe do decoupage. Stosowane mogą być zarówno przez profesjonalistów i malarzy jaki i osoby początkujące. Mocne nasycone kolory oraz ich ogromna ilość i odcienie spowodowały, że są to farby po które sięgamy najczęściej. Wydajne duże tubki starczą na pomalowanie kilkudziesięciu artystycznych prac. Stosujemy je by przyozdobić np. stare ładne słoiki lub drewniane szkatułki na biżuterię. Dzięki takiemu zdobieniu nadajemy starszym przedmiotom nowego charakteru. Dzięki czemu nie wyrzucamy je i oszczędzamy pieniądze. Duże zestawy akrylowych farb nie kosztują majątku. Za 12 kolorów farbek o pojemności 15 ml zapłacimy około 30-50 złotych. Kolejną zaletą farbek akrylowych jest ich wydajność oraz szybkość schnięcia. Możemy nimi malować po szkle, porcelanie, drewnie a nawet styropianie i metalu. W zależności od potrzeby możemy farbki mieszać ze sobą tworząc nie powtarzalny odcień i kolor. Farby do decoupage są odporne na temperaturę. Po zabezpieczeniu pomalowanego przedmiotu warstwą lakieru zwiększamy ochronę koloru.

Wszelkiego rodzaju akcesoria malarskie w tym farby akrylowe wykorzystywane między innymi w technice decoupage, powinny być dobrej jakości i bezpieczne w użytkowaniu. Czasami wykonując różnego rodzaju rysunki z dziećmi musimy mieć pewność, że dany surowiec np. farbki nie są toksyczne. Większość producentów zamieszcza informacje o atestach na opakowaniach farb.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi