Grillowanie a problemy z niestrawnością

 

Sezon letni to czas co weekendowego grillowania. Ciężkie, smażone potrawy, popite dużą ilością piwa, raczej nie wpływają pozytywnie na nasz żołądek. Jest to dla niego duże obciążenie, dlatego przejedzenie często kończy się niestrawnością i w efekcie silnym bólem. Jak zapobiec problemom żołądkowym oraz jak je leczyć? Niewiele osób wie, że ogromne znaczenie ma to, jakiego grilla używamy.

Grilluj rozsądnie, czyli jaki grill najlepszy, by nie walczyć potem z niestrawnością

najlepszy grill gazowy Broil KingOczywiście łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętajmy, żeby przede wszystkim jeść z umiarem. Na pewno w sezonie zdarzy się kilka grillowych okazji, więc nie musimy wszystkiego spróbować. Wystarczy też jedno piwo, a nie od razu pięć. Do tego, jeżeli dopiero zastanawiamy się nad kupnem sprzętu, warto zainwestować nie w grill węglowy a w gazowy. Obecnie na rynku najlepszy grill gazowy. Pozytywny wpływ grillowania na gazie na stan naszego żołądka jest niezaprzeczalny, bowiem w ten sposób smaży się z mniejszą ilością tłuszczu, trudniej przypalić potrawę, a nade wszystko nie wydzielają się szkodliwe dla organizmu substancje. Do tego na przykład grill gazowy Broil King posiada specjalne powłoki zapobiegające przypaleniu oraz pojemnik zbierający tłuszcz z rusztu. Kiedy jednak zdarzy nam się zjeść za dużo i nabawimy się niestrawności, to nie martwmy się – są na to sprawdzone sposoby – mięta, imbir. Do tego na rynku istnieje spory wybór suplementów, ułatwiających trawienie. Czasem warto też wypić kieliszek czystej wódki z pieprzem, ale tylko pod warunkiem, że nie jesteśmy już po kilku piwach.

Grillujmy z głową. Biesiada przy smażonej kiełbasie to swoista polska tradycja, ale nie można przesadzić z ilością jedzenia i alkoholu. Żołądek mamy tylko jeden i warto o niego dbać, bo w przeciwnym razie możemy nabawić się na przyszłość wrzodów i innych schorzeń. A nade wszystko pamiętajmy o wyborze właściwego sprzętu – grille gazowe to zdecydowanie lepszy wybór.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel