Guma idealnym materiałem uszczelniającym

Procesy przemysłowe wymagają sprawdzonych rozwiązań. W każdym zachodzącym w zakładzie procesie wymagana jest stuprocentowa niezawodność i sprawność maszyn. W związku z tym bardzo ważną kwestią jest budowa danej maszyny. Opiera się ona na setkach, tysiącach a czasami dziesiątkach tysięcy podzespołów. Żeby maszyna poprawnie działała a co za tym idzie była odpowiednio wydajna wszystkie te podzespoły muszą ze sobą odpowiednio współpracować.

Powszechnie stosowana jest uszczelka płaska

uszczelki płaskie z gumyPodczas projektowania maszyn i urządzeń przemysłowych, projektanci dużą rolę przykładają do niezawodności zastosowanych rozwiązań. Jednym z najbardziej newralgicznych zagadnień związanych z maszynami jest odpowiednie uszczelnienie korpusu. Ponieważ w maszynach często znajdują się podzespoły, które wymagają smarowania lub odprowadzenia ciepła należy dlatego należy zapewnić im odpowiednie warunki pracy. W takich przypadkach powszechnie stosowanym rozwiązaniem są różnego rodzaju oleje, które zapewniają odpowiednie chłodzenie, smarowanie a także odprowadzają zanieczyszczenia wynikające ze zużycia elementów. Do uszczelniania przestrzeni, w których znajduje się olej stosuje się przeważnie uszczelki płaskie z gumy. Jest to rozwiązanie bardzo proste we wdrożeniu, a zarazem skuteczne. Materiał z którego wykonane są uszczelki jest idealny. Guma zapewnia odpowiednie uszczelnienie przestrzeni dzięki swojej elastyczności. Dodatkowo materiał ten jest odporny na działanie czynników chemicznych, dzięki czemu zużywa się w dużo wolniejszym tempie niż inne materiały, które powszechnie stosuje się do uszczelniania.

Uszczelki płaskie z gumy można dostać praktycznie w każdym sklepie z artykułami budowlanymi. Łatwy dostęp do nich sprawia, że są one powszechnie stosowane przez szerokie grono projektantów oraz można je dostać w niskich cenach. Wszystkie te aspekty sprawiają, że gumowe uszczelnienia są obecnie jednymi z najpopularniejszych.