Historia firmy Novitus

Mała kasy fiskalne

Jak wiemy na rynku istnieje wiele firm produkujących kasy fiskalne. Są to zarówno dobrze wszystkim znane firmy takie jak Posnet Polska Spółka Akcyjna czy Zakłady Urządzeń Komputerowych Elzab Spółka Akcyjna ale także inne przedsiębiorstwa takie jak na przykład Novitus (czyli dawniej Optimus IC).

Historia firmy Novitus jest bardzo interesująca.

Mała kasy fiskalneMam nadzieję, że niniejszy artykuł przytoczy państwu troszkę historię tego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo powstało w 1994 roku pod nazwą Optimus IC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej działania na rynku zaczęła się od sprzedaży japońskich kas fiskalnych marki BMC. Niespełna rok od rozpoczęcia działalności firma Optimus IC rozpoczęła produkcję tychże kas na japońskiej licencji. W roku 1997 pojawiła się na rynku pierwsza drukarka fiskalna własnej produkcji zaprojektowana przez inżynierów Optimus IC. Kolejne lata upłynęły z korzyścią dla firmy. Rozszerzała ona swoją działalność i wypuszczała ona na rynek coraz to bardziej nowoczesne produkty w coraz to większych ilościach. W roku 2004 Optimus IC podpisuje umowę z Pocztą Polską, dzięki której dostarcza wyposażenie placówek pocztowych a mianowicie urządzenia automatycznej identyfikacji. W 2005 roku następuje zmiana nazwy przedsiębiorstwa na Novitus. Tego samego roku firma debiutuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma od samego początku wzięła sobie do serca oczekiwania klientów i wypuszczała na rynek coraz to lepsze urządzenia spełniające wymagania klientów. Urządzenia takie jak Novitus Sento E mogą bez problemu konkurować z urządzeniami Elzab K 10 czy Posnet Mobile HS EJ (mimo iż kasy fiskalne posnet są naprawdę dobrej jakości).

Jak widać na tym przykładzie nawet mała krajowa firma może stać się bardzo rozbudowanym przedsiębiorstwem na skalę krajową. Inwestowanie w krajowy rynek się opłaca nam wszystkim!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.