Jak karmić psa?

 

Posiadanie czworonoga to nie tylko wiele radości, ale i obowiązków. Jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji jest odpowiednia dieta, która będzie korzystnie oddziaływać na psi organizm. W sklepach znajdziemy wiele produktów, które różnią się nie tylko smakiem, ale i składem czy konsystencją. Jaką karmę wybrać, aby ta smakowała naszemu pupilowi?

Polecane karmy dla psów

dobra karma dla psaOdpowiednia i zbilansowana dieta ma bardzo duże znaczenie w przypadku prawidłowego działania psiego organizmu. Wiele z nas zapomina o pierwotnym żywieniu psa, które wynika z ich drapieżnej natury. Aby dieta psa była jak najbardziej naturalna, powinna opierać się w głównej mierze na białkach pochodzenia zwierzęcego. Najlepszym wyborem dla naszych czworonożnych przyjaciół będą więc produkty niezawierające zbóż, a jedynie warzywa i owoce będące zdrowym dodatkiem i uzupełnieniem witamin. Dobra karma dla psa może mieć zarówno konsystencję suchych chrupek, jak i pasztetu czy kawałków mięsa w sosie. Najważniejsze jest to, abyśmy zwracali uwagę na skład i niską zawartość pszenicy, żyta czy owsu pełniących głównie rolę zapychaczy żołądka. Warto też wybrać taki smak, który nasz psiak lubi i nie wywołuje u niego objawów alergii. Pupile uwielbiają produkty opart na wołowinie, kurczaku, dziczyźnie czy kaczce, dlatego też warto wybrać coś, co nasz psiak będzie zajadał ze smakiem. Wybór karmy ma duże znaczenie i wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na samopoczucie, energię czy odporność na stres.

Dobra karma to ważny element codziennej opieki nad psem. Aby nasz ulubieniec był zdrowy i szczęśliwy, warto wybierać produkty o dużej zawartości mięsa zwierzęcego. Na rynku znajdziemy produkty zarówno suchej, jak i mokrej postaci, które cechują się dużym zróżnicowaniem smaków dla naszych czworonogów.