Jakie możliwości daje żywica epoksydowa

Nasze czasy wyróżniają się tym, że jedną z dominujących potrzeb jest potrzeba wyróżnienia się. Sprzyja temu ciągły rozwój w każdej dziedzinie życia. Chęć bycia oryginalnym szczególnie widać w modzie i w aranżacji wnętrz. To, co na siebie zakładamy oraz przestrzeń, którą się otaczamy, w pewien sposób nas definiują w oczach innych. 

Obrazy z żywicy jako podłoga

elegancka podłoga z żywicy epoksydowej we WrocławiuTrendy w aranżacji wnętrz ulegają ciągłym przemianom. Nie obserwujemy jednak efektu substytucji, tylko nagromadzanie się pewnych styli. Do tego, co już istnieje, dokłada się nowe pomysły i worek z możliwościami kreowania naszych wnętrz cały czas rośnie. Jakiś czas temu kilku projektantów wpadło na pomysł, aby w domach mieszkalnych zastosować materiał, który był do tej pory używany w budynkach użyteczności publicznej. Mowa tu o posadzkach z żywicy. Okazało się, że najnowsze technologi pozwalają tworzyć tak niesamowite realizacje podłóg wykonanych z tego materiału, że architekci wnętrz zacierają ręce i cieszą się z nowych możliwości. Taka elegancka podłoga z żywicy epoksydowej we Wrocławiu wykonywana jest na razie tylko przez kilka firm. Można zamówić proste wzory, jednostajną kolorystykę, albo coś niezwykle oryginalnego, czyli podłogę 3D. Jest to wynalazek Azjatów, którzy odkryli, że materiał, jakim jest żywica epoksydowa pozwala tworzyć na podłodze obrazy w trójwymiarze, wyglądające fenomenalnie i niezwykle realistycznie. Możemy na przykład chodzić po głebinach oceanu lub nad przepaścią. 

Temat podłóg był w mieszkaniach zawsze sprawą drugorzędną. Nie grały one zazwyczaj głównej roli w aranżacjach. Od jakiegoś czasu jednak wszystko się zmieniło. Zastosowanie żywicy epoksydowej spowodowało, że mamy możliwość tworzenia na posadzce obrazów w trójwymiarze, co jest niezwykle efektowne.