Klucz w postaci karty

W świecie, w którym postęp technologiczny jest tak duży, że trudno nadążyć za wszelkimi nowościami i urządzeniami, pozwalającymi na ułatwienie sobie zwykłych czynności, nie powinno nas również zdziwić, ze coraz więcej lokali korzysta z takich rozwiązań. Miejsca takie jak na przykład restauracje, czy hotele są świetnym tego przykładem.

Postęp w zamykaniu pomieszczeń

zamki elektroniczneZapewne zdarzyło się większości osób korzystać z usług w jakiejś restauracji, albo kawiarni. Coraz więcej z nich posługuje się już zaawansowaną technologią stworzoną na potrzeby konkretnej branży jaką jest branża gastronomiczna. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego w jakim stopniu posunęliśmy się do przodu przez ostatnie sto lat. Warrto nawet zwrócić uwagę na to, że kelner podchodzi do nas już nie z karteczką i długopisem, ale ze specjalnym urządzeniem, dzięki któremu nasze zamówienie idzie prosto do kuchni. Innym przykładem niech będzie zamek w pokoju hotelowym. Nie przypominam sobie kiedy ostatnio w recepcji dostałem do niego kluczyk. Zamki elektroniczne są bowiem o wiele bardziej bezpieczne i niezawodne. Są one wspaniałą alternatywą dla tych tradycyjnych. Trudno jest zgubić kluczyk, który jako kartę wsadzimy do portfela. Nie musimy już go pilnować i oddawać w recepcji przy każdym wyjściu z hotelu. Zamek na taką kartę-klucz jest też bezpieczniejszy, ponieważ klucza do niego nie da się dorobić. Wiele osób nie zdaje sobie też sprawy z tego, że dzięki takiemu zamkowi jesteśmy w stanie stwierdzić o której godzinie otwarto pokój.

Jak widać wszystko obecnie związane jest w jakiś sposób z postępem technologicznym. Nie warto jednak zawracać sobie głowy każdą rzeczą z osobna, ale należy orientować się, co z tych nowości może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Jedną z nich są zamki elektroniczne stosowane w hotelach.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Technologia