Masaż za pomocą materaca

Obecne czasy sprawiają, że coraz mniej się ruszamy, wiele godzin spędzamy przed ekranem naszego komputera, czy smartfonu, a także często pochylamy się, czy stoimy w niewłaściwej pozycji. To odbija się na naszym kręgosłupie, który każdego dnia jest bardzo obciążony i służy nam praktycznie przez całą dobę bez żadnej przerwy. Z tego też powodu warto o niego zadbać.

Materac masujący pozwoli pozbyć się bólu kręgosłupa!

materace i maty masująceNa pewno nie raz po ciężkim dniu w pracy, czy szkole doświadczyliśmy silnego bólu kręgosłupa. Plecy bolały nas nawet wtedy, kiedy leżeliśmy i staraliśmy się odpoczywać. W takich chwilach nie ma sensu sięgać po maści, czy też tabletki przeciwbólowe. Warto jest zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby skorzystać z masażu. Obecnie jednak nie musimy udawać się do salonu masażu, aby móc skorzystać z jego leczniczych właściwości. Materace i maty masujące są bowiem w stanie zapewnić nam masaż w domowym zaciszu. Takie materace działają dzięki dopływowi prądu z gniazdka. Posiadają one specjalne głowice masujące, które poruszają się w sposób uzależniony od tego, jak jest ustawimy. Panel sterujący pozwala dostosować moc masażu, jego intensywność, siłę, a także zapewnia nam możliwość regulowania sposobu masażu. Maty masujące mają wgrane kilka lub też kilkanaście trybów masażu, w zależności od modelu, jaki posiadamy. Ich regularne wykorzystywanie pozwala nam się zrelaksować, ale również zapewnia możliwość zbawiennego wpływu na naszą kręgosłup. Codzienne masaże pozwalają pozbyć się bólu kręgosłupa.

Pomimo, iż jest to urządzenie mechaniczne to jego efektywność jest tak duża, jak w przypadku prawdziwego masażysty. Dlatego też warto posiadać takie urządzenie w swoim domu, jeśli mamy pracę stojącą lub siedzącą. Taką matę masującą możemy również umieścić na krześle biurowym, przy którym pracujemy. Dzięki temu już w trakcie pracy możemy ulżyć naszym plecom.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie