Meble do nowoczesnego wnętrza

 

Przy projektowaniu wnętrza istotne jest to, by postawić na jeden, jednolity styl. Jeżeli decydujemy się na wnętrze klasyczne to nie powinniśmy za bardzo mieszać go z innymi. Nowoczesność też lubi raczej proste tekstury bez udziwnień i dodatków. Niejednokrotnie stajemy zatem przed dylematem doboru odpowiednich mebli, pasujących do reszty mieszkania.

Jakie meble pasują do nowoczesnego wnętrza?

meble industrialneW ostatnim czasie nowoczesność często łączy się ze stylem industrialnym. Chętnie wieszamy jako lampy żarówki na gołym kablu, a przewody nieschowane w ścianach dodają naszemu pomieszczeniu charakteru. Lubimy też beton na ścianach albo metalowe, pordzewiałe elementy. Wszystko to, składa się na spójny, jednolity styl. Do tego musimy jednak dopasować odpowiednie meble. Jak wyglądają zatem meble industrialne? Często stworzone są z surowych materiałów – najczęściej metalu. To nie musi być oczywiście od razu stal, ale przynajmniej coś imitującego. Istnieją producenci, którzy tworzą meble z nastawieniem na styl industrialny. W ramach oferty prezentują zarówno krzesła, kanapy, stoły, a także industrialne dodatki. Ważne żebyśmy nie przesadzili z liczbą metalowych czy podobnych elementów, ponieważ mogą spowodować, że nasza przestrzeń stanie się zimna i nieprzyjazna, a nie do końca o to chodzi. Ma to być przestrzeń z charakterem, ale nie przytłaczająca i faktycznie przypominająca jakiś stary garaż czy inne podobne pomieszczenie.

Nowoczesny styl, mający industrialny wymiar jest aktualnie w modzie i najprawdopodobniej jego popularność nie zmaleje w ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu lat. Jeżeli zatem aktualnie planujemy remont to jest to dobry wybór. Pamiętajmy tylko, że priorytetem jest to, żebyśmy w naszym mieszkaniu czuli się dobrze. Nie każdemu musi odpowiadać nowoczesność.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom