Najbardziej znane strony internetowe i ich loga

logo

Strona internetowa czy inaczej strona WWW to dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Do tworzenia stron często używane są systemy CMS(takie jak Joomla!, WordPress, Drupal. Nie da się przeliczyć ilości stron internetowych(strony o zasięgu globalnym, lokalnym, regionalnym itd.).Każda strona internetowa musi mieć swój cel.

Loga największych stron w internecie

logoDlatego też ciężko stwierdzić jakie strony są najbardziej znane. Według odpowiedzi internautów z Polski najbardziej znane strony internetowe to gogle, facebook, Naszaklasa, wirtualnapolska, interia, onet, youtube. Część z tych stron z kolei nie będzie znana za granicą. Natomiast według rankingu stworzonego przez Google najpopularniejszymi stronami w Polsce są duże portale – Onet.pl i Wirtualna Polska, a także serwis aukcyjny Allegro.pl. Potem wymieniane są strony internetowe Youtube i Wikipedia, a dopiero na szóstym miejscu pojawia się natomiast Facebook z liczbą 6,1 miliona użytkowników.
Inne znane strony, z których korzysta się codziennie to Interia.pl, Gazeta.pl oraz o2.pl. Niskie notowania ma strona Nasza-klasa.pl. Inne znane według użytkowników strony internetowe to mozilla.com, ceneo.pl, otomoto.pl, wrzuta.pl, zumi.pl, chomiku.pl, plejada.pl, gry.pl, pudelek.pl(34. Miejsce). Powszechny jest fakt, że co internauta to nowe zestawienie najbardziej znanych stron, dla specjalistów będą to typowo branżowe strony, nie bardzo znane zwykłym śmiertelnikom. Należy pamiętać, że strony internetowe można opracowywać we własnym zakresie z wykorzystaniem odpowiednich edytorów, np. nvu, co wymaga jednak znajomości HTML i CSS. Dlatego też należy pozostać przy tak skonstruowanej liście najbardziej rozpoznawanych stron internetowych przez giganta Google. W wielu rankingach to właśnie Facebook zajmuje pozycję lidera. Każda z tych stron ma swoje lego, dzięki temu jest bardziej rozpoznawana. Logo musi być indywidualne, a największe strony logo mają zastrzeżone jako znak firmowy. Projektowanie loga to rzecz, którą możemy wykonać sami jednak giganci internetu płacą za takie usługi ogromne pieniądze. Są oni bowiem świadomi, że logo działa jak reklama i warto mieć tą najlepszą reklamę.

Dodatkowo każdy może stworzyć swoją stronę, która będzie dla niego tą najbardziej popularną. Istnieją aż cztery metody założenia strony internetowej: usługi w ramach platform SaaS, czyli kreatory lub platformy stron www. Można także skorzystać z darmowych systemów zarządzania treścią, istnieje też opcja strony na systemie autorskim i dedykowanym.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *