Nowoczesne wędzarnie i niezbędne akcesoria

 

Żyjemy w czasach, w których nie trzeba już budować specjalnych wędzarni tradycyjnych, które są oparte na palenisku i wydobywającym się z niego dymie. Dzisiaj coraz większą popularność zdobywają typy wędzarń, które działają tylko i wyłącznie przy pomocy energii elektrycznej. Dzięki temu użytkowanie ich sprowadza się tylko do samej obsługi oraz dbania o stan części oraz akcesoriów wędzarniczych.

Wędzarnie elektryczne i niezbędne akcesoria

wędzarnie borniakNajważniejszym elementem nowoczesnej wędzarni jest tak zwany generator dymu, dzięki któremu możliwe jest wydzielanie dymu, który jest odpowiedzialny za wędzenie produktów żywnościowych, umieszczonych w komorze wędzarniczej. Generatory dymu działają dzięki podawaniu im specjalnych zrębek, które następnie ulegają spalaniu, aby cały proces mógł potem przyczynić się do wytworzenia dymu. Ten proces jest powszechnie stosowany w wielu wędzarniach różnych producentów, takich jak wędzarnie Borniak. Kolejnym bardzo ważnym elementem każdej wędzarni jest hak wędzarniczy. Bez niego niemożliwe byłoby podwieszenie konkretnej żywności (na przykład mięsa czy ryb) w komorze wędzarniczej. Haki wędzarnicze są produkowane w wielu wariantach, które różnią się od siebie wyglądem i zakrzywieniem, co jest pomocne w odpowiednim nadziewaniu konkretnej żywności. Całym procesem wędzenia sterujemy za pomocą paneli cyfrowych, które są odpowiedzialne z ustalanie temperatury w obrębie komory wędzarni, a także utrzymywania jej stałego poziomu.

W komorze wędzarniczej znajdziemy także odpowiedniej wielkości ruszty, które są niezbędne podczas wędzenia mniejszych produktów, które nie mogą być umieszczone na hakach wędzarniczych. Cała maszyna wędzarnicza może być umieszczona w specjalnych i dedykowanych do konkretnego modelu pokrowcach.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi