Odblaski i ich rodzaje

Ten temat pewnie coraz częściej się pojawia zarówno w szkołach, domach jak i Internecie. Mianowicie chodzi o odblaski. Po godzinie 16 jest już szarówka, na nieoświetlonych drogach jesteśmy praktycznie niewidoczni. Jeszcze do tego jak pada deszcz nasze szanse na to, że kierowca nas widzi są znikome. Dlatego tak ważnym elementem są odblaski.

Formy odblasków dostępne na rynku

naklejki odblaskoweJest tak wiele możliwości do wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie, co spełnia jego oczekiwania. Są odblaskowe kamizelki, opaski, przywieszki, ale również naklejki odblaskowe. I to te ostatnie są dobrym wyjściem z sytuacji, dla tych co nie chcę mieć niczego zaczepionego na ubraniu. Taką naklejkę możemy przykleić sobie w dowolne widoczne miejsce i poczuć się bezpiecznie. Kiedy dziecko buntuje się, bo nie chce nosić kamizelki, możemy takie naklejki nalepić mu na kurtkę, czapkę czy też plecak. W świetle dziennym nie będzie widać, że to odblask, tylko jakaś wybrana aplikacja, obrazek, a po zapadnięciu zmroku będzie pełniła swoja funkcję, a o to nam właściwie chodzi. Więc dla buntowników też coś się znajdzie. Nie wypuszczajmy bliskich po zmroku bez odblasków, bo ratują one nasze drogocenne zdrowie i życie. Używanie odblasku nie jest trudne a ile może zmienić w pokazaniu, że jest się użytkownikiem drogi, tak samo jak kierowca.

W telewizji i Internecie problem noszenia odblasków jest dość nagłośniony, więc producenci prześcigają się w formach, w jakich można takie elementy odblaskowe wyprodukować. Ja osobiście nie mam nic przeciwko, najważniejsze, żeby taki odblask posiadać i używać. Żeby kierowcy nas widzieli i w odpowiedni i bezpieczny sposób mogli nam ominąć na ciemnej drodze. Pamiętajmy, że w starciu z samochodem piesi nie mają szans, wyjść z tego bez uszczerbku na zdrowiu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel