Parawany jako alternatywa dla małych mieszkań

Małe mieszkania są ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się własnościowym lokalem, ale wiążą się z mocnym ograniczeniem przestrzeni i jej odpowiednią organizacją. Parawany 3 częściowe to możliwość uzyskania dodatkowego pomieszczenia nawet wtedy, kiedy faktycznie go nie ma, a do tego stanowią dodatkowy atut w aranżacji mieszkania. 

Jak uzyskać dodatkową sypialnię w małym mieszkaniu? 

parawany 3 częścioweKawalerka to z reguły niewielkie mieszkanie składające się z otwartego salonu z kuchnią, niewielkiej łazienki i przedpokoju. Wykorzystanie parawanu umożliwi wyodrębnienie z głównego pomieszczenia dodatkowego, ukrytego miejsca, w którym można umieścić sypialniane łóżko. Parawany 3 częściowe to forma dodatkowej ścianki, a wybór jej koloru i szaty graficznej to tylko kwestia wyobraźni i pomysłu, a jednocześnie dodatkowy atut dla mieszkania. Wiele osób mogłoby mieć wątpliwości, czy mieszkanie jest dość duże na takie rozwiązanie. Istnieją parawany, które są duże, bo składają się z 5 lub więcej części i faktycznie – pomimo swojej praktyczności – wymagają odpowiedniej przestrzeni. Dla mniejszych lokali doskonałym rozwiązaniem są parawany 3 częściowe, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, odpowiednio odizolują przestrzeń sypialnianą od części dziennej w salonie. W taki sposób można cieszyć się prywatnością i przytulnością bez konieczności szukania mieszkania z dodatkowym pomieszczeniem. 

Niewielkie mieszkania to nowy trend panujący w dużych miastach – warto jednak wybrać rozwiązania, takie jak parawany 3 częściowe, które dodadzą uciechy i pomysłu nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Atut w postaci dowolnej szaty graficznej może stać się przysłowiową wisienką na torcie w kwestii pomysłowej aranżacji wymarzonego lokalu.