Podział kostek brukowych ze względu na specyfikę produkcji

Kostka brukowa jest popularnym materiałem stosowanym w budownictwie. Najczęściej stosowana jest jako materiał wykończeniowy na powierzchniach zewnętrznych. Idealnie nadaje się na alejki w ogrodzie, ścieżki komunikacyjne, parkingi, podjazdy do garażu.

Kostki brukowe przemysłowe stosowane na chodnikach i parkingach

kostka brukowa mazowieckieZanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego materiału, warto poznać jego specyfikację. Okazuje się, że kostki brukowe różnią się od siebie wieloma parametrami i właśnie dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem produktu. Niedoświadczony inwestor może mieć sporo problemów z wyborem kostki, bo na polskim rynku jest obecnie wiele rodzajów tego materiału i nie każdy nadaje się na alejkę lub do budowy parkingu. Są różne kryteria podziału kostki brukowej. Można podzielić ten materiał ze względu na kształt, barwę, wielkość, zastosowany materiał, specyfikę produkcji. Wszystkie te parametry wpływają na końcowy wygląd kostki brukowej oraz jej zastosowanie. Takie materiały jak kostka brukowa mazowieckie można zamawiać nawet przez internet wraz z dowozem w określone miejsce! Kostki brukowe odpowiadają nie tylko za walory dekoracyjne wykończenia, ale również za jakość powierzchni. Dlatego trzeba przyjrzeć się im bliżej, by wiedzieć, która kostka nadaje się idealnie do wykończenia danej powierzchni. Jeśli chodzi o podział ze względu na specyfikę produkcji, to tutaj można wyróżnić dwa rodzaje kostek brukowych. Są to kostki przemysłowe i kostki brukowe szlachetne.

Przemysłowe nazywane są inaczej standardowymi i stosowane są najczęściej na parkingach i chodnikach. Takie kostki cechują się jednolitą barwą (najczęściej są w kolorze szarym). Kształt kostek przemysłowych jest prosty. Najczęściej są to kostki brukowe prostokątne, albo takie które przybierają kształty klepsydry (częste na chodnikach).