Pozytywne właściwości oleju dyniowego

Ze względu na coraz większe zainteresowanie zdrowymi właściwościami różnorodnych specyfików, rynek się rozwija. Jednym z takich preparatów jest olej pozyskiwany z pestek dyni. Na co konkretnie pomaga? Czy jest to nowa moda, czy znajduje zastosowanie od dłuższego czasu?

Kilka słów o oleju dyniowym

olej z pestek dyni cenaJuż od wielu lat, w ludowych praktykach zauważyć można zainteresowanie produktami z dyni. Olej stosowało się na problemy z układem moczowym, prostatą, a jest też niesamowicie skuteczny w walce z pasożytami układu trawiennego. Nie bez znaczenia jest też jego pozytywne, lecznicze działanie na górne drogi oddechowe oraz alergie. Specjaliści mówią, że regularne zażywanie oleju zapobiega stanom depresyjnym, miażdżycy naczyń krwionośnych i ogólnemu osłabieniu organizmu. Zaleca się jego wzmożone zażywanie, zwłaszcza, kiedy nadchodzi jesień i nietrudno o przeziębienie lub grypę. Co zawiera w sobie olej z pestek dyni? Przede wszystkim, w jego składzie znaleźć można nasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają w problemach z cholesterolem. Posiada też liczne witaminy z grup A, B, D, i E. Jeśli zaś chodzi o mikroelementy, to zawiera selen, cynk i potas. Ze względu na swoje właściwości, profesjonaliści często polecają olej na problemy z owsikami, tasiemcami, czy glistami ludzkimi. Ile kosztuje ten preparat? Jeśli chodzi o wysokiej jakości olej z pestek dyni cena wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Różnica jest przede wszystkim zależna od metody tłoczenia, jakiej używa producent. Warto zastanowić się nad stałą aplikacją oleju z dyni, zwłaszcza, kiedy mamy problemy, o których mowa w tekście. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym zażywaniu. Niezależnie od substancji, tylko długoterminowe zażywanie dóbr natury poprawia działanie organizmu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda