Rodzaje osłon okiennych

Obecnie rynek oferuje nam szeroką gamę różnego rodzaju osłon okiennych. Co wybrać dla siebie? Dziś krótki przewodnik po rodzajach żaluzji okiennych. Poznacie między innymi piękne żaluzje drewniane. Przedstawię Wam żaluzje aluminiowe czy verticale. Miłej lektury!

Podstawowe typy żaluzji

żaluzje szczecinNa początek drewniane żaluzje szczecin. To żaluzje, które dzięki temu że wykonane są z naturalnego materiału jakim jest drewno są nie tylko piękne ale i trwałe. Będą piękną ozdobą tak naprawdę każdego mieszkania niezależnie od stylu w jakim jest urządzone. Ich atutem jest fakt, że dostępne są w wielu barwach i kolorach dzięki czemu mogą idealnie komponować się z kolorystyką wnętrz. Innym rodzajem żaluzji są te wykonane z aluminium. O zaletach samego metalu jakim jest aluminium można by długo mówić. Na jego wyjątkowość składa się naprawdę zaskakująca trwałość i jakość przy wyjątkowo niskiej masie. Przepięknie będą wyglądać w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach utrzymanych w chłodnej kolorystyce. Ich atutem jest również to, że można je zamontować nawet na bardzo niestandardowych oknach w kształcie koła, trapezu czy trójkąta. Tajemnicze verticale to żaluzje których lamele ułożone są nie tak jak zazwyczaj- poziomo- a pionowo. Pionowe pasy dają nowoczesny efekt, ich zaletą jest dostępność niemal w każdym kolorze. Są przede wszystkim skuteczne i praktyczne.

Na koniec żaluzje budowlane. Oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi, chronią przed włamaniami. Często spotyka się je zamontowane w witrynach sklepowych. To żaluzje, które również nie tylko świetnie spełniają swoją funkcję, ale zachowane są również wysokie standardy wizualne. Jak widzicie rodzajów żaluzji okiennych jest sporo. Co wybrać dla siebie? Kierujcie się przede wszystkim wysoką jakością i Waszym gustem. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom