Rynek używanych szaf chłodniczych

We wszystkich marketach i sklepach, gdzie przechowywana jest żywność o wymagających warunkach temperaturowych stosowane są szafy chłodnicze. Zazwyczaj w celu dobrej promocji produktu stosuje się szafy z przeszklonymi frontami, które poza właściwościami chłodniczymi są dobrze widoczne dla klientów.

Używana szafa chłodnicza

szafy chłodnicze używaneSzafy przeszklone posiadające możliwości chłodzenia produktów to bardzo drogie urządzenia. Niektórych sprzedawców prowadzących szczególnie jednoosobową działalność gospodarczą nie zawsze jest stać  na zakup tego typu urządzeń, a szkoda, gdyż wpływają dość mocno na zwiększenie obrotów sklepu. Dla osób, które nie chcą wydać olbrzymich pieniędzy na zakup nowej szafy pozostaje rynek wtórny. Na nim szafy chłodnicze używane można dostać praktycznie od ręki. Taką sprzedażą zajmują się firmy, które skupują szafy w przypadku upadku sklepów, lub kupują zepsute szafy, a następnie naprawiają je we własnym zakresie. Najczęściej przy sprzedaży szafy klient otrzymuje gwarancje rozruchową obejmującą rok lub sześć miesięcy. Dzięki gwarancji ma pewność, że nie kupuje kompletnego złomu, którego sprzedawca chce się tylko pozbyć za wszelką cenę. Chłodziarki szafowe z odzysku to często jeszcze w pełni sprawny sprzęt, który będzie służył nowym właścicielom jeszcze przez długie lata. Szczególnie warto kupować go od sprzedawców, którzy posiadają własny serwis, gdyż znają się na swojej pracy i oferują najczęściej w pełni naprawione urządzenia.

W ostatnim czasie rynek wtórny urządzeń chłodniczych dla sklepów stał się bardzo bogaty. Wszystko to za sprawą dość dużej liczby urządzeń, które na niego trafiły z wielkich korporacji marketowych, które często wymieniają urządzenia na nowe w swoich sklepach nie tylko ze względu na wiek, ale także z uwagi na okresową zmianę wystroju sklepu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel