Skuter inwalidzki ułatwia życie niepełnosprawnym

 

Życie ludzi z niepełnosprawnością ruchową jest bardzo trudne. Kiedy samodzielne poruszanie się jest ograniczone do minimum to zwykłe zakupy mogą być barierą nie do pokonania. Na szczęście wymyślono narzędzia, które mogą trochę pomóc w funkcjonowaniu. Dzisiaj wózek inwalidzki wyglądem może przypominać skuter. Napędzany jest silnikiem elektrycznym.

Skuterem można pojechać na zakupy

skuter wózek inwalidzkiTaki pojazd z silnikiem elektrycznym przypomina w swoim wyglądzie skuter, ale oczywiście bardzo mocno różni się od swojego pierwowzoru. Przede wszystkim pełni funkcję wózka inwalidzkiego, więc prędkość jazdy ograniczona jest do minimum, czyli kilkunastu kilometrów na godzinę. Dla osoby, która ma problemy z poruszaniem się o własnych siłach to jest i tak ogromna pomoc. Nawet jeśli to jest tylko droga do pobliskiego sklepu i z powrotem to dla takich osób jest to ogromna zmiana w jakości życia. Każdy skuter wózek inwalidzki ma wygodne siedzenie, bo rzeczywiście swoim wyglądem przypomina skuter. Taki pojazd przeznaczony jest dla osób, które potrafią się poruszać samodzielnie, ale stanowi to dla nich duży wysiłek. Dzięki takiemu skuterowi taka osoba może naprawdę o wiele łatwiej żyć. Co ważne to taki skuter jest zasilany silnikiem elektrycznym. Wystarczy naładować go prądem z gniazdka. Jego zasięg to maksymalnie dwadzieścia kilometrów, więc można się nim wybrać wszędzie tam gdzie to konieczne. Taki zasięg jest wystarczający, żeby pojechać do najbliższego sklepu.

Dla osób z częściową niepełnosprawnością ruchową rozwiązaniem wszelkich problemów może być właśnie skuter elektryczny pełniący funkcję wózka inwalidzkiego. Można nim przejechać z wolną prędkością maksymalnie do dwudziestu kilometrów. To odległość wystarczająca do załatwienia najważniejszych spraw czy zrobienia najpilniejszych zakupów.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Motoryzacja