Skutki menopauzy

 

Każda kobieta, przekraczając pięćdziesiąty rok życia, musi się przygotować, że nadejdzie moment, w którym dopadnie ją menopauza. Chociaż może słowo „dopadnie” nie jest właściwym określeniem, bo to zjawisko jest zupełnie naturalną koleją rzeczy. Dla każdej kobiety jest to niezwykle trudne, ale należy się z tym po prostu pogodzić.

Rewitalizacja pochwy a niwelowanie skutków menopauzy

Jlaserowa rewitalizacja pochwyak objawia się menopauza? Najczęściej zauważymy u siebie szereg objawów, takich jak uderzenia gorąca, zimne dreszcze, nocne poty, kołatanie serca, drażliwość, uczucie przygnębienia czy problemy ze snem. Pierwszy okres, w którym występują te symptomy to tak zwane klimakterium, czyli w zasadzie okres poprzedzający menopauzę. A menopauza jest faktycznie ostatnią miesiączką. To z pewnością bardzo trudny czas dla kobiety i będzie w tym momencie potrzebowała ogromnego wsparcia ze strony swoich bliskich. W tym czasie pojawiają się również zaburzenia miesiączkowania. Okres stopniowo zanika i musimy się nastawić nawet na przerwy, trwające rok lub dwa. Kiedy z pomocą przychodzi laserowa rewitalizacja pochwy? Jest to zabieg ściśle związany z okresem menopauzalnym, który ma poprawić komfort życia kobiet. Polega on na modelowaniu błony śluzowej ścian pochwy, dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe. Z kolei dzięki temu ściany stają się mocniejsze i bardziej sprężyste, więc niwelują problemy otarć czy suchości pochwy, a to pozytywnie wpływa na nasze życie seksualne. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i trwa niecałą godzinę.

Taka laserowa rewitalizacja pochwy może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie seksualne i komfort życia w ogóle. A jednocześnie pomóc nam w przejściu tego trudnego dla kobiety okresu menopauzalnego. Warto zatem rozważyć to rozwiązanie.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie