Streaming oraz wykorzystanie dwóch komputerów

 

Steaming jest… dość ciekawy, jeżeli mógłbym rzec. Nigdy wcześniej nie wiedziałem o tym, że w internecie można oglądać na żywo osoby grające w gry komputerowe! Tak, oczywiście, widziałem nie jeden film na platformie z filmami z jakiegoś „Let’s Play’a” bądź z nieodkrytymi sekretami gry, ale nie sądziłem, że grają także w identyczny sposób jak sportowcy w trakcie mundialu!

Dwa komputery do streamowania?

2 komputery do streamowaniaA to też nie do końca można powiedzieć, że grają w taki sam sposób jak sportowcy na żywo. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do nich, nie są oni oddzieleni od swoich fanów. Wręcz przeciwnie – mają z nimi stały kontakt poprzez czat, który stale z nimi prowadzą. Niesamowite! Wymaga to jednak pewnego dostosowania ich stanowiska. W jaki sposób? Mianowicie, mają oni 2 komputery do streamowania – jeden do grania oraz utrzymywania jak najlepszej jakości obrazu, a drugi do czatowania oraz utrzymywania samego streama. Czy jest to konieczne? Właściwie, zależy. Początkujący streamer, który nie potrzebuje jeszcze „legendarnej” jakości obrazu może utrzymywać go na jednym komputerze, na którym prowadzi jednocześnie rozgrywkę, gdyż oglądający nie będą mieli mu za złe że nie inwestuje w lepszy sprzęt. Ci jednak streamerzy, którzy otrzymują ogromne „donejty” – czyli coś, co można najlepiej opisać jako napiwek za ciekawe prowadzenie – powinni zainwestować w więcej niż jeden komputer, choćby w ramach ukłonu w stronę oglądających.

Streaming jest zdecydowanie przyszłością rozrywki osób młodszych i starszych. Już teraz można go określić jako równowartość meczu piłki nożnej dla osób starszej, gdyż młodsi czują identyczne emocje w trakcie wirtualnych zmagań. Co do komputerów, one cały czas ewoluują i być może kiedyś będzie możliwe prowadzenie stabilnej transmisji przy użyciu jednego PC. Do tego czasu jednak, dwa komputery to najlepszy sposób na jasny, płynny obraz.