Strony zawierające najważniejsze informacje o firmie

Każda strona internetowa ma swoje cechy charakterystyczne. Zanim zdecydujemy się na złożenie zamówienia na konkretny typ strony internetowej, warto wiedzieć, czym się ona charakteryzuje i czy na pewno spełni nasze oczekiwania. Niektórzy decydują się na strony internetowe, które maja postać wizytówek. Na takich stronach bardzo sporadycznie wykorzystuje się własną domenę.

Projektowanie wizytówek i folderów internetowych

Projektowanie stron w CzęstochowiePrzeciwnie – zdecydowanie częściej wykorzystywana jest jakaś darmowa domena, którą udostępniają różne portale. Informacje, które zamieszczane są na stronach mających postać wizytówek, są informacjami statycznymi. Nie ma tutaj żadnych połączeń hipertekstowych, które przekierowywałyby na inne strony w internecie. Treść wizytówki znajduje się na jednej planszy w zakresie strony www, więc nie jest ona w żaden sposób rozbudowana. Projektowanie stron w Częstochowie daje możliwość stworzenia takiej najprostszej strony internetowej, ale oczywiście jest też opcja zaprojektowania znacznie bardziej rozbudowanej strony www. Na stronach typu wizytówki nie ma technik, które miałyby wspomagać jej interaktywność. Nie znajdziemy tam chat roomu, listy najczęściej zadawanych pytań czy też forum internetowego. Wynika to z samej specyfiki strony. Wizytówka, jak sama nazwa wskazuje, zawiera tylko podstawowe informacje i nic poza tym. Właśnie dlatego większość firm decyduje się na inwestycję w bardziej rozbudowane strony internetowe, wśród których można wyróżnić np. foldery.

Cechą folderów jest to, że maja bogatą oprawę graficzną – a na pewno znacznie bogatszą niż wizytówki. Na planszy głównej folderu bardzo często znajduje się prezentacja multimedialna. Najważniejszym celem tego typu stron internetowych jest przedstawienie firmy – jej działalności i oczywiście oferty (produktów, usług).