Wyprodukowałeś, teraz zapakuj

Zajmując się produkcją jakiegokolwiek dobra, bez względu na dziedzinę, w której wytwarzamy, musimy być gotowi na to, że oprócz produkowania, musimy zająć się również jego zapakowaniem. Czasami będzie to kwesta opakowań zbiorczych, częściej jednak pojedynczych, które dodatkowo będziemy musieli zabezpieczyć w transporcie.

Pakowanie metodą obkurczania termicznego

pakowanie termokurczliweZapakowanie produktów z branży cukierniczo-papierniczej, drobiarskiej, kosmetycznej, chemicznej, papierniczej, poligraficznej odbywa się najczęściej poprzez pakowanie termokurczliwe. Pakowanie to odbywa się przy użyciu specjalnej folii opakowaniowej z PVC, metodą obkurczania termicznego za pomocą odpowiednich maszyn pakujących. Wykorzystywana przy pakowaniu folia, charakteryzuje się szczególnie niską temperaturą zgrzewania i dużą wytrzymałością na zrywanie, pozostając przy tym niezwykle przezroczystą. Najczęściej wykorzystywana jest do pakowania produktów o małej masie i niewielkich rozmiarach. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się przy pakowaniu puzzli, gier planszowych, kosmetyków, książek i pudełek z ciastkami. Opakowania powstające z wykorzystaniem folii termokurczliwej PVC skutecznie chronią przed zabrudzeniami i uszkodzeniem towaru, podnosząc zarazem jego estetykę. Są nietoksyczne i z pełnym powodzeniem mogą być poddawane recyklingowi. Folia termokurczliwa spełnia więc wszelkie warunki bezpieczeństwa i posiada certyfikat Centralnego Ośrodka Badania Rozwoju Opakowań.

Opakowanie wykonane przy pomocy folii termokurczliwej PVC będzie doskonałym pomysłem, bez różnicy na to, jaki produkt wytwarzamy, zakładając, że jest on niewielki i taką też ma masę. Z pewnością, oprócz zalet dotyczących bezpieczeństwa, opakowanie tego typu będzie miało także wartości dodane w kategorii estetycznej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przemysł