Zakup nowych okularów korekcyjnych

Pogorszył mi się ostatnio wzrok, więc musiałam iść do okulisty, by zbadał moje oczy i sprawdził jaką mam wadę oraz doradził jakie okulary powinnam wybrać. Musiałam się najpierw zapisać na wizytę, a gdy przyszedł czas to poszłam na nią. Trochę posiedziałam w kolejce. Poniżej opiszę wam jak moja wizyta przebiegła i jakie miałam rezultat badan.

Wizyta u okulisty i optyka by wybrać nowe okulary

okulary korekcyjne krakówWizyta trwała niezbyt długa, już dłużej czeka się w kolejce, ale nie ma co się dziwić, gdyż mnóstwo ludzi teraz chodzi do okulisty. Po wejściu do gabinetu usiadłam na specjalnym krześle, obok którego było parę urządzeń za pomocą których lekarz bada oczy pacjenta. najpierw oczywiście krótki wywiad lekarski. Okulista zapytał na czym polega mój problem, dlaczego go odwiedziłam, potem założył mi kartę, ponieważ pierwszy raz w życiu byłam u okulisty. Następnie zaprosił mnie już do głównego badania. Musiałam czytać z tablicy literki i cyfry, zasłaniając przy tym jedno oko ręką. Już tutaj wyszło, że nie za bardzo dobrze widzę. Następny etap to badanie dna oka przed kroplami do oczy i po nich. Na samym końcu dostałam instrukcje jakie szkła potrzebuje, a mianowicie -1,5. Dobrze, że w tym samym budynku jest optyk. Tam poszłam by wybrać i kupić odpowiednie okulary. Tam okulary korekcyjne kraków są w przystępnej cenie, nawet dostałam od okulisty zniżkę na zakup moich pierwszych okularów. Po tym nie pozostało mi nic innego jak wybrać oprawki do moich okularów. Były i okrągłe, prostokątne, owalne, a nawet takie z samymi szkłami, takie cienkie były oprawki, że nie było ich wcale widać. Oczywiście w wyborze okularów doradzała mi pani, która je sprzedawała. Była bardzo miła i myślę, że doradziła mi najlepsze oprawki do moich okularów korekcyjnych. Potem zapłaciłam i mogłam już następnego dnia odebrać moje okulary.

Z konieczności pogorszenia wzorku musiałam zacząć nosić okulary korekcyjne. Zanim je kupiłam udałam się do okulisty, który wybrał mi odpowiednie szkła. Potem ja wybrałam sobie do nich oprawki, takie jakie mi się podobały i w jakich najlepiej wyglądałam. Musze powiedzieć, że teraz w okularach wyglądam bardziej poważniej. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie