Zdrowe jogurty domowe

 

Jogurt jest produktem bardzo zdrowym i zarazem smacznym. Posiada on żywe kultury bakterii, które mają zbawienny wpływ na pracę naszych jelit oraz jest doskonałym i sycącym składnikiem różnego rodzaju przekąsek na bazie owoców, warzyw czy też nasion. Jednak nie wszystkie jogurty posiadają takie same właściwości, tak jak nie wszystkie posiadają jednakowe walory prozdrowotne.

Najlepsze jogurty to jogurty domowe

domowy jogurtJak się okazuje bardzo często możemy kupić jogurty przetworzone w taki sposób, że tracą one wiele walorów zdrowotnych. Przede wszystkim jogurty takie posiadają bardzo długie terminy przydatności, w związku z czym są to produkty z dużą ilością składników konserwujących, które zaburzają działanie żywych kultur bakterii. Dlatego właśnie dla naszego zdrowia zdecydowanie najlepszy będzie domowy jogurt. Jogurt ten nie jest odtłuszczony, jednak w żaden sposób nie można nazwać go produktem wysokokalorycznym, czy też tuczącym. Jak się okazuje jogurt ten posiada najwięcej walorów zdrowotnych. Jest to produkt bardzo odżywczy i jednocześnie łagodny dla układu pokarmowego. Domowe jogurty mają jeszcze jedną bardzo dobrą cechę. Jest to niepowtarzalny i bardzo przyjemny smak. Kto raz próbuje domowego jogurtu już nigdy nie zdecyduje się na zakup jogurtu przetworzonego, którego skład jest wzbogacony różnego rodzaju składnikami przedłużającymi termin przydatności do spożycia i zaburzającymi działanie żywych kultur bakterii.

Decydując się na wprowadzenie do diety jogurtu, dobrze jest zdecydować się na jogurt domowy. Chociaż jego termin przydatności nie jest tak długi jak w przypadku jogurtów przetworzonych, smak z pewnością zrekompensuje tę prawidłowość. Dodatkowo jogurt domowy ma zdecydowanie lepsze wartości prozdrowotne, niż jego przetworzony odpowiednik.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie